Asfalt pachnie wygodą

Ruszyło wielkie asfaltowanie świdnickich dróg gruntówek. Zamiast 200 mln zł, Miasto wyda niewiele ponad 4 mln. A mieszkańcy nie będą latami czekali na uzbieranie w budżecie ogromnych środków na budowę dojazdu do ich domów.


Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek i Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lublin. Do końca września przyszłego roku ma wyasfaltować 38 ulic oraz 300 zjazdów, ponadto wyregulować 200 studni i 100 skrzynek zaworowych. Połowę z tych prac wykonawca zamierza zrealizować w tym roku, o ile warunki pogodowe na to pozwolą.

W sumie błoto zniknie z ok. 8 km dróg gruntowych.

– Wybudowanie wszystkich dróg w pełnej infrastrukturze to koszt ok. 200 mln zł, czas realizacji i tym samym oczekiwania mieszkańców na takie drogi wydłuża się – dlatego zdecydowaliśmy się na program dróg gruntowych. Nie rezygnujemy z budowy dróg w pełnej infrastrukturze, jednak jest to proces, a gruntówki w krótkim czasie mogą poprawić zasadnicze warunki życia świdniczan – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Program gruntówek zakłada zerwanie recyklerem kilkudziesięciocentymetrowej warstwy podłoża, wykonaniu podbudowy z betonu i kruszywa i zalanie asfaltem. Najpierw będą asfaltowane ulice, przy których mieszka najwięcej mieszkańców. Suchą nogą mogą przejść już po deszczu mieszkańcy Malinowej. Jk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here