Asfalt się leje strumieniami

Nowy asfalt na ul. Skarżyńskiego

Trwa przebudowa ulicy Skarżyńskiego w Świdniku. Jak informuje Ratusz, prace idą sprawnie i wkrótce remont zostanie ukończony. Niebawem ruszą również prace na ul. Pionierskiej, Bocznej Maczka oraz dwóch parkingach.

Skarżyńskiego i Okulickiego to ulice, na których remont Urząd Miasta Świdnik chciał pozyskać dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. W przypadku Okulickiego to się udało – miasto otrzymało niespełna 1 mln zł wsparcia, a dziś prace związane z przebudową ulicy zmierzają ku końcowi. Już wówczas miasto zapowiedziało, że mimo braku dofinansowania ulica Skarżyńskiego również przejdzie przebudowę.

Niedługo potem ogłoszono przetarg. Zakładał on wymianę nawierzchni na całej długości ulicy, zjazdach i parkingach, także przyległych chodnikach i opaskach oraz wymianę oznakowania na nowe. Jak informuje Ratusz, prace przebiegają sprawnie i niewykluczone, że wykonawca uwinie się z nimi szybciej, niż zakładano. Miasto liczy również, że ostatecznie ulica Skarżyńskiego otrzyma dofinansowanie z FDS, dzięki oszczędnościom z innych zadań.

Czu tak się stanie, okaże się najprawdopodobniej pod koniec roku. Wykonawcą prac jest firma KPRD z Lublina, a remont będzie kosztować Świdnik ok. 885 tys. zł. Niebawem prace budowlane powinny ruszyć również na ul. Pionierskiej i Bocznej gen. Maczka. Urząd Miasta Świdnik wyłonił właśnie ich wykonawcę. Do obu przetargów wpłynęło po jednej ofercie. Przygotowała je jedna firma, KPRD z Lublina, która zaproponowała, że remont Pionierskiej wykona za 646 tys. zł, a remont Bocznej Maczka ok. 430 tys. zł. Obie kwoty mieściły się w założonym przez miasto budżecie i zostały zaakceptowane.

To nie koniec inwestycji zaplanowanych na os. Wschód. W planach Ratusza jest również przebudowa parkingu przy ul. Witosa. Zakres prac obejmuje wymianę krawężnika, sfrezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie nowej z betonu asfaltowego na sześciu placach postojowych o łącznej powierzchni ponad 2,4 tys. mkw. Wykona go firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina za kwotę niespełna 531 tys. zł.

Wybrano również firmę, która przebuduje gruntowy parking przy ul. Hallera, przy siedzibie Straży Miejskiej i świdnickiego Towarzystwa Muzycznego. Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 365 tys. zł. Złożyła ją firma LS Complex z Lublina. Remont parkingu będzie trochę droższy niż przewidywano. Urząd miasta założył na ten cel kwotę 270 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here