Asfalt za chwilę

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy, że lada dzień utwardzony zostanie kilkudziesięciometrowy odcinek łączący ul. Jaworową z al. Solidarności. Jakiś czas temu na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który przygotował podbudowę pod asfalt, ale od tego czasu – na co zwracają uwagę mieszkańcy – nic się nie zmieniło.

Na początku br. świdniczanie mieszkający w okolicach ul. Jaworowej, za pośrednictwem radnego Marcina Magiera, zwrócili się do miasta z prośbą o budowę krótkiego odcinka, łączącego ul. Jaworową z nowo wybudowaną al. NSZZ „Solidarność”. Wskazywali, że budowa łącznika pozwoli na rozładowanie ruchu prowadzącego z al. Solidarności na osiedle Brzeziny II oraz na ominięcie kłopotliwego wjazdu z ul. Klonowej w stronę ul. Kusocińskiego, co usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo.

Miasto wzięło te głosy pod uwagę i wpisało tę niewielką, bo liczącą zaledwie kilkadziesiąt metrów drogę, do prac związanych z utwardzeniem dróg gruntowych. Kilka tygodni temu na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który przygotował podwaliny pod asfalt, ale od tego czasu – na co zwracają uwagę mieszkańcy – nic się nie zmieniło. – Sądziliśmy, że skoro przygotowują już podbudowę, to lada dzień będzie też asfalt, ale jak widać wciąż go nie ma – mówią.

Jerzy Irsak, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek, które w kooperacji z Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina wygrało przetarg na utwardzenie sieci gruntowych ulic, tłumaczy, że na asfaltowanie spółki mają czas do września, ale część ulic, w tym także ten odcinek przy Jaworowej, uda się utwardzić jeszcze przed wakacjami. – Pracowaliśmy ostatnio intensywnie nad tym, aby przygotować do asfaltowania ul. Szafirową, Kolorową, Dukt Leśny, Grabową i jeszcze kilka pobliskich dróg. KPRD właśnie zaczęło kłaść na nich asfalt – mówi J. Irsak. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here