Asfalt zamiast wydeptanej ścieżki

W miejscu wydeptywanej od lat ścieżki niebawem pojawi się chodnik i ścieżka rowerowa

W Świdniku trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy ulice Ratajczaka i Wyszyńskiego na wysokości kościoła pw. NMP Matki Kościoła. O tym, że był to często uczęszczany skrót świadczyła wydeptana w trawie ścieżka. Dziś nie ma po niej już śladu, a wkrótce w jej miejscu pojawi się asfalt.

– Mając na uwadze wciąż rosnące potrzeby mieszkańców w zakresie komunikacji pieszo-rowerowej dokładamy starań, aby w obszarach należących do Gminy Miejskiej Świdnik zapewnić mieszkańcom komfort przemieszczania się. Przykładem takiego działania jest wpisanie do budżetu tego zadania. Mamy nadzieję, że realizacja powyższego zadania choć w części rozwiąże problemy komunikacyjne na omawianym terenie – mówią o tej inwestycji przedstawiciele Ratusza.

Do tej pory połączeniem między ulicami Ratajczaka a Wyszyńskiego była wydeptana w trawniku ścieżka. Dla mieszkańców bloków adresowanych m.in. do ulicy Spadochroniarzy czy Ratajczaka właśnie stanowiła ona najkrótszą drogę np. do tzw. okrągłego kościoła czy SP nr 5; korzystali z niej zarówno piesi i rowerzyści, ale zwracali uwagę, że nie jest to zbyt wygodne połączenie, zwłaszcza po opadach, czy zimą. W jej miejscu powstaje właśnie ciąg pieszo-rowerowy. Budowa zgodnie z planem ma skończyć się w tym roku. Wykonawcą jest firma Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty Ziemne z Jackowa, a koszt prac to ok. 581 tys. zł. (w)