Asfaltują, rozświetlają

Prawie wszystkie inwestycje zaplanowane na ten rok w gminie Żmudź już zostały zrealizowane. Wśród ostatnio zakończonych jest oświetlenie solarne drogi nad zalewem „Dębowy Las” w Wołkowianach i przebudowa drogi w Syczowie.

Zadanie pod nazwą „Budowa hybrydowego oświetlenia ulicznego w miejscowości Wołkowiany” kosztowało 68 tys. zł. Przy drodze nad bardzo uczęszczany, zwłaszcza latem, zalew „Dębowy Las” zamontowano 8 lamp solarnych. Teraz będzie tam bezpieczniej.
Większość inwestycji zaplanowanych na ten rok w gminie Żmudź już zostało zrealizowanych. Jedną z ostatnich stanowi projekt pod nazwą „Przebudowa dróg gminnych w miejscowości Syczów i Annopol”, finansowany dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dofinansowanie wyniosło 252 365,75 zł i taki był też koszt całkowity tej inwestycji. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sadex”. W ramach tego zadania droga w Syczowie już została przebudowana. W tym roku żmudzcy urzędnicy planują jeszcze ogłosić przetarg na dostawę i montaż urządzenia, które pozwoli uniknąć w przyszłości przekroczeń zawartości azotanów na ujęciu wody w Wólce Leszczańskiej. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here