Atrakcyjna „Zima w mieście” dla nielicznych

Tylko dziewięćdziesiąt miejsc przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku na tegorocznych feryjnych zajęciach w ramach akcji „Zima w mieście”. Zapisy ruszyły 2 stycznia. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Pięciodniowy turnus kosztuje 200 zł.


Dzieci, którym uda się zapisać, nie powinny jednak zarzekać na brak atrakcji. W pierwszy dzień turnusu, czyli w poniedziałek, zaplanowano wyjazd do wrotkarni „Skate Town” w Lublinie. We wtorek dzieci obejrzą spektakl „Arabela” w lubelskim Teatrze Andersena oraz będą uczestniczyć w warsztatach „Spotkanie z lalkarzem”.

W środę w programie jest kolejna wycieczka do Lublina i warsztaty z robienia czekolady w fabryce Czekoladowa Solidarność czy trening na ściance wspinaczkowej w Sky Park Olimp. W czwartek planowany jest seans filmowy w Kinie LOT w Świdniku i trening judo oraz warsztaty z zumby w dawnej siedzibie MOK przy ul. Wyszyńskiego 14. Ostatniego dnia, w piątek, zaplanowano wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie z ogniskiem, kuligiem i żywą grą planszową „Czarna Studnia”, inspirowaną przedwojennymi grami i zabawami dziecięcym.

W akcji „Zima w mieście” mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-12 lat mieszkające na terenie gminy miejskiej Świdnik. Do wyboru są dwa turnusy: pierwszy od 13 do 17 stycznia, drugi od 20 do 24 stycznia. W jednym turnusie może uczestniczyć 45 dzieci, (jedno dziecko może wziąć udział tylko w jednym turnusie). Opłata 200 zł brutto. Zapisy, które ruszyły 2 stycznia, prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej MOK.

Ferie z SDK i…

Zajęcia dla młodych świdniczan spędzających ferie w mieście oprócz MOK tradycyjnie już przygotował Spółdzielczy Dom Kultury. W pierwszy tydzień świąt zaprasza na „Warsztaty zimowe 2020”, z zakresu m.in. kabaretu, rękodzieła, sztuki cyrkowej. Warunkiem uczestnictwa w „Warsztatach zimowych” jest wcześniejsze zgłoszenie dziecka oraz wypełnienie karty zgłoszeniowej. Zapisywać można się osobiście w siedzibie SDK lub telefonicznie, pod nr: 81 751 23 88 oraz 691 890 715, w godzinach 12.00-16.00. Opłata za pojedyncze warsztaty wynosi 20 złotych dla dzieci członków Spółdzielni oraz 30 zł dla pozostałych uczestników. Karnet na wszystkie zajęcia kosztuje 50 zł dla spółdzielców oraz 80 zł (pozostali).

… biblioteką

Na zajęcia zaprasza również Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku. W poniedziałek 13 stycznia, o 11.00. w budynku biblioteki przy ul. Niepodległości 13 zacznie się III Biblioteczny Turniej FIFA20 o Puchar Burmistrza Świdnika na konsoli Sony PlayStation4. Turniej potrwa do 17 stycznia, a zapisy zawodników w wieku 7-15 lat (muszą być czytelnikami biblioteki) prowadzone są do 9 stycznia w oddziale dla dzieci.

Z kolei w pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii biblioteka zaprasza do MediaStrefy na gry planszowe. Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00, a każdy z uczestników (wiek nieograniczony) może przynieść ze sobą własną grę. 21 i 22 stycznia w bibliotece odbędą się warsztaty z druku 3D dla młodzieży w wieku 11-15 lat (wymagane są wcześniejsze zapisy), a 22 i 23 stycznia odbędzie się quiz-gra „Wiedza to potęga” na PS4 Pro. Start o 15.30.

W filii nr 2 MPBP przy ul. Piłsudskiego również nie będzie nudno. 14 stycznia o 9.30 zacznie się spotkanie z Arturem Jasińskim, autorem książki „Baśń o dębowym sercu”. Spotkanie jest dla 6-latków. Dzień później od 10.00 do południa dzieci w wieku 6-8 lat będą mogły pograć w bierki i pchełki. 16 stycznia o 10.00 planowany jest spektakl „Kto Tam?” pt. „Kłopoty św. Mikołaja”. Przedstawienie jest adresowane do dzieci w wieku 5-6 lat. Kolejny dzień, od godz. 10.00 do 12.00 będzie okazją do gry w warcaby dla dzieci w wieku 10-12 lat, a 20 stycznia w godzinach 10-12 będzie można pograć w „Chińczyka”.

JN