Auta wygrały z zielenią

Ruszyła wycinka ponad 100 drzew wzdłuż przebudowywanej ulicy Kalinowszczyzna. Ma ona związek z planowaną budową 82 miejsc parkingowych.


Starania okolicznych mieszkańców o przebudowę ul. Kalinowszczyzna trwały kilkanaście lat. Skarżyli się przede wszystkim na nierówną nawierzchnię. Jesienią ubiegłego roku, już za pierwszym podejściem, udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę drogi.

W planach, oprócz wymiany nawierzchni, znalazły się m.in.: przebudowa skrzyżowań, przebudowa i budowa zjazdów na posesje, przebudowa oraz budowa chodników. Roboty wykonuje konsorcjum firm Lider i Partner. Prace budowlane przebiegają sprawnie. Powinny się zakończyć w czerwcu 2020 roku.

Wzdłuż ul. Kalinowszczyzna mają powstać 82 miejsca parkingowe, co wiąże się z wycinką ponad 100 drzew. Prace związane z nią już ruszyły, choć nie wszyscy mieszkańcy są z tego powodu zadowoleni. – Również żałuję, że drzewa zostaną wycięte, ale bez tego nie dałoby się zbudować nowych miejsc, które są w tym miejscu potrzebne.

Nie można mieć wszystkiego – skomentował Adam Osiński, miejski radny klubu Krzysztofa Żuka, a do niedawna przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna. Wycinka ma potrwać do końca lutego.

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here