Auto nie odpala? SM pomoże

Taka pomoc zimą jest nieoceniona. Chełmska straż miejska bezpłatnie pomaga mieszkańcom w odpaleniu samochodu, gdy osłabnie akumulator. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer alarmowy.

Większość kierowców wie, jaki to problem, kiedy zimą próbują rano odpalić auto, a silnik ani rusz. Powodem najczęściej jest szybsze rozładowywanie się akumulatorów przez niskie temperatury. W takiej sytuacji pomocni są strażnicy miejscy, którzy od kilku lat pomagają w awaryjnym uruchomieniu pojazdów.

– Posiadamy na wyposażeniu specjalne urządzenia rozruchowe, które pozwalają uruchomić każdy pojazd osobowy, jeżeli przyczyną braku „odpalenia” auta jest rozładowanie akumulatora. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer telefonu alarmowego 986. Nasza pomoc jest bezpłatna i dostępna w godzinach od 7 do 22, od poniedziałku do soboty, w granicach administracyjnych miasta – mówi Mariusz Gałęziowski, komendant Straży Miejskiej w Chełmie. – Prośby dotyczące uruchomienia pojazdu zdarzają się przez cały rok, nie tylko w okresie zimowym. Niemniej jednak w okresie niższych temperatur tych zgłoszeń jest znacznie więcej, po kilka, a nawet kilkanaście dziennie. Od kilku dni notujemy ich coraz więcej – dodaje.

Należy mieć jednak świadomość, że czasem na pomoc trzeba chwilę poczekać, bo strażnicy mogą w tym momencie być w trakcie innej interwencji na terenie miasta. (pc)