Autobusy nie wrócą do Żółkiewki?

Władze Żółkiewki chciały, by po gminie znów kursował autobus. Znalazły nawet wykonawcę usługi, ale ten w ostatniej chwili się wycofał.

We wrześniu gmina Żółkiewka ogłosiła, że szuka chętnych do „świadczenia dla gminy usług transportowych w ramach przewozu regularnych autobusami linii komunikacyjnej Żółkiewka – Siniec – Celin- Olchowiec – Kolonia Olchowiec – Żółkiewka”. Wartość zadania oszacowano na 3,3 tys. zł, ilość tzw. wozokilometrów na 1120. Informacja ucieszyła mieszkańców gminy. – Od dłuższego czasu jest problem z poruszaniem się po gminie, dotyczy on zwłaszcza osób starszych.

Nie każdy ma samochód, czy wnuczka, który na zawołanie podwiezie gdzie trzeba. Dobrze, że te autobusy wracają – powiedział nam jeden z Czytelników z Żółkiewki. W gminie pojawiły się dwie firmy zainteresowane wykonaniem usługi, obie z Krasnobrodu. Niestety, ostatecznie żadna nie podpisała z gminą Żółkiewka odpowiedniej umowy.

– Wykonawca wyłoniony w drodze zapytania ofertowego odmówił podpisania umowy na wykonanie powyższej usługi. Zapytanie skierowano do 6 podmiotów, zgłosiło się dwóch. Żaden z nich nie jest zainteresowany podpisaniem umowy i wykonywaniem przewozu osób na wyżej wymienionej linii – poinformował nas Marcin Zając, sekretarz gminy Żółkiewka. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here