Autobusy pojadą częściej

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń covidowych przybywa pasażerów w autobusach i trolejbusach miejskiej komunikacji. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zwiększa częstotliwość kursowanie niektórych linii i wysyła na główne trasy więcej przegubowych trolejbusów.


Od tego poniedziałku, 17 maja, linie nr: 17, 26, 31, 57 i 150 w dni powszednie w godz. 6:30 – 17:00, są obsługiwane co 15 minut, a nie jak dotychczas co 20 minut. Od soboty, 15 maja, na głównych liniach trolejbusowych jeździ więcej pojazdów przegubowych i łatwiej jest dotrzeć nad Zalew Zemborzycki – w soboty i dni świąteczne wybrane kursy linii nr 15 są wydłużone do Dąbrowy i obsługiwane pojazdami przegubowymi, podobnie jak linie nr 8 i 40.

Od 7 maja w dni powszednie i soboty działa ponownie, obsługiwana przez busy, specjalna linia „GAJ” na trasie: Janowska (przy skrzyżowaniu z ul. Parczewską) – Lipska – Stary Gaj. Jej przystanek końcowy zlokalizowany jest na wysokości ogródków działkowych „Pod Lasem”, a busy zatrzymają się również na przystanku, z którego można kontynuować podróż linią nr 8. Od 15 maja w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują zwiększone limity pasażerów – do 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostawać niezajęta.

Radny prosi o więcej „czwórek”

Radny Stanisław Brzozowski (PiS) prosi Ratusz, by wśród linii, na których zwiększono częstotliwość kursowania autobusów, znalazła się również linia nr 4 obsługująca m.in. ul. Poligonową w kierunku przystanku „Dys – Wąwozowa 01”. – W tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy wskazując, że na przystankach Zielone Wzgórze I oraz Poligonowa Osiedle wsiada coraz więcej pasażerów i autobusy są przepełnione – napisał radny w interpelacji skierowanej do prezydenta, pytając, czy istnieje możliwość uruchomienia dodatkowych kursów autobusu nr 4 podczas porannego i popołudniowego szczytu. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here