Autobusy pojadą inaczej

Od środy 1 sierpnia będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Najważniejsza dotyczy pasażerów, którzy wsiadają albo wysiadają na ulicy Rataja. Linie nr 7, 50 i 70 pojadą objazdem. Wszystko przez budowę wiaduktu na ulicy Grygowej, gdzie rusza kolejny etap prac.


Linia nr 7 w obu kierunkach pojedzie przez al. Witosa, ulice Grygowej, Pancerniaków, Grenadierów i Chemiczną. Linia nr 50 w obie strony pojedzie przez Pancerniaków, Grenadierów i Chemiczną. Z kolei linia nr 70, która zatacza pętlę na Felinie, pojedzie trasą: Doświadczalna, al. Witosa, Grygowej, Pancerniaków, Grenadierów, Rataja, Brzegowa, Vetterów, Moritza, Krępiecka, al. Witosa, Doświadczalna. – Linia nr 70 w okresie letnim będzie też kursować w soboty, niedziele i dni świąteczne – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Będą też zmiany w kursowaniu linii 157. W dni powszednie uruchomiony zostanie nowy kurs z przystanku Zana Leclerc 03 w kierunku Mełgiewskiej. Odjedzie o godzinie 6.03. Opóźniony zostanie za to kurs z przystanku Leclerc 02 – z 15.04 na 15.14. Z kolei jeden z kursów z przystanku Mełgiewska WSEI zamiast o 16.06, odjedzie o 16.10 GR