Automaty na celowniku

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Krajowej zlikwidowali dwa nielegalne salony gier na automatach działające w Świdniku. W sumie zabezpieczono siedem urządzeń oraz gotówkę w kwocie 40 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.


W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdniku śledztwa, wkroczyli do dwóch lokali na terenie Świdnika, gdzie zabezpieczyli siedem urządzeń do gier, komplety kluczy do automatów, telefony z aplikacjami do obsługi tabletów z grami hazardowymi oraz gotówkę w łącznej kwocie 40 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano cztery osoby, którym postawiono zarzuty urządzania i/lub prowadzenia gier hazardowych.

Funkcjonariusze KAS przeszukali również miejsca zamieszkania zatrzymanych. W jednym z mieszkań ujawnili 18,5 g marihuany.

Mundurowi przypominają, że za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo za urządzanie gier na automatach grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here