Avia lepsza od drugoligowca

W trzecim meczu kontrolnym piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik odnieśli drugą wygraną. Po porażce w Warszawie z Polonią (0:2) i zwycięstwie u siebie z Tomasovią (3:0), w sobotę podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego pokonali w Siedlcach tamtejszą drugoligową Pogoń 3:1.

Wszystkie bramki w sobotnim spotkaniu padły dopiero w ostatnich 20. minutach. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Kamila Walkowa. Nie na długo, bo zaledwie 60 sekund później wyrównał Damian Szpak. W 79. minucie drugiego gola dla Avii zdobył Dominik Maluga, a w 87. minucie wynik spotkania ustalił Bartłomiej Poleszak.

W zespole Avii z nowych zawodników oprócz Pawła Ulicznego, o którego powrocie do Świdnika pisaliśmy już w poprzedim numerze, wystąpili także 24-letni Dawid Niewęgłowski, obrońca, który ostatnie dwa i pół roku spędził w Chełmiance, a w minionym tygodniu związał się z żółto – niebieskimi kontraktem do końca 2020 roku oraz Krystian Mroczek, który powraca do zespołu z lotniczego miasta po półrocznej przerwie. 25-letni pomocnik reprezentował Avię od 2016 do 2019 roku. Następnie wyjechał za granicę, a w końcówce rundy jesiennej związał się umową z Victorią Żmudź. BAS