Avia przejmuje korty

MKS Avia Świdnik będzie administratorem wybudowanego przez miasto w ubiegłym roku kompleksu kortów tenisowych przy ul. Fabrycznej. Umowa w tej sprawie, zawarta między miejską spółką a magistratem, obowiązuje od 1 marca. Spółka zastrzega jednak, że nie wiąże się to z przejęciem pod swoje skrzydła sekcji tenisistów.


Kompleks tenisowy przy ul. Fabrycznej miasto wybudowało w ubiegłym roku, korzystając z unijnego dofinansowania. Obejmuje on cztery oświetlone korty o łącznej powierzchni 2,7 tys. mkw. z widownią dla ponad 100 kibiców i jednopiętrowym budynkiem mieszczącym szatnię i obsługę obiektu.

Nadzór nad obiektem miasto powierzyło właśnie swojej spółce sportowej MKS Avia Świdnik, która już zarządza miejskim stadionem przy ul. Sportowej. Na utrzymanie tenisowego kompleksu spółka dostanie 81 tys. zł

– Umowę na zarządzanie obiektami podpisaliśmy 1 marca i będzie ona obowiązywać do końca roku. Teraz jesteśmy na etapie tworzenia regulaminu korzystania z kortów – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik. – Przejęcie zarządu nad obiektem nie oznacza jednak, że w ramach spółki prowadzona będzie sekcje tenisa ziemnego – zastrzega.

Obecnie Avia prowadzi sekcję piłki nożnej, siatkówki i bokserską. Prezes Szczerba widzi jednak możliwość, by w przyszłości przejąć również pod swoje skrzydła świdnickich tenisistów, którzy obecnie funkcjonują w ramach stowarzyszenia Klub Tenisowy Avia i odnoszą spore sukcesy – przed tygodniem zawodniczka tego klubu Ewa Samberger w parze z Patrycją Niewiadomską (BKT Advantage Bielsko-Biała) zdobyły brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 w grze podwójnej w tenisie ziemnym.

– Stowarzyszenie tenisowe prowadzi szkolenia w oparciu o środki finansowe z Urzędu Miasta Świdnik. W tym roku otrzymało miejską dotację do swojej działalności, dlatego nie jest możliwe jego dołączenie do pozostałych sekcji w MKS – wyjaśnia R. Szczerba. – W przyszłości nie wykluczone, że tenisiści zostaną przekształceni w naszą sekcję. Póki co będą mogli korzystać z kortów w oparciu o ustalone przez nas zasady.

Joanna Niećko