Avia z nowym prezesem

Radosław Szczerba i Adam Żurek zamienili się miejscami w zarządzie Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik Sp. z o.o. Teraz to Żurek jest prezesem, a Szczerba jego zastępcą. Jednocześnie nowy szef Avii nadal będzie kierował świdnickim MOK.

Radosław Szczerba kierował spółką od listopada 2018 roku, kiedy to dotychczasowy szef miejskiej spółki Łukasz Reszka został powołany na stanowisko świdnickiego starosty. Szczerba stał na czele jednoosobowego zarządu do stycznia 2020 roku, kiedy zarząd powiększono o stanowisko wiceprezesa, które objął Adam Żurek.

Powiększenie zarządu i powołanie na stanowisko wiceprezesa Adama Żurka spotkało się z krytyką opozycyjnych radnych, którzy wskazywali, że to kolejny przykład premiowania „swoich” i dopytywali jak Żurek będzie w stanie połączyć obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z obowiązkami wiceszefa Avii.

Rada Nadzorcza spółki i burmistrz Waldemar Jakson konieczność powiększenia zarządu spółki tłumaczyli zaś poszerzeniem dotychczasowej działalności spółki prowadzącej sekcje sportowe i zarządzającej obiektami sportowymi o zarządzanie oddawanym właśnie do użytku kompleksem basenów przy ul. Fabrycznej.

– Zarządzanie Parkiem Avia stanowi niewątpliwie duże wyzwanie i jest poważnym zadaniem logistycznym, dlatego zdecydowaliśmy o wzmocnieniu zarządu spółki. Na stanowisko wiceprezesa został powołany Adam Żurek – sprawdzony menedżer, od lat związany z instytucjami miejskimi, ale również z doświadczeniem w zarządzaniu podmiotami komercyjnymi. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie procesu uruchomienia nowych obiektów oraz wsparcie spółki w działalności promocyjnej i pozyskiwaniu partnerów biznesowych – wyjaśniał burmistrz Jakson, twierdząc, że Żurek był najlepszym kandydatem na to stanowisko i bez problemów poradzi sobie z łączeniem obowiązków ze stanowiskiem szefa MOK.

Również Żurek zapewniał, że jedna praca nie ucierpi kosztem drugiej, bo w MOK zmniejszono mu wymiar etatu do 7/8, a w Avii będzie zatrudniony na kontrakcie menadżerskim.

Zmiany na stanowisku prezesa nic nie zapowiadało. Na ostatnim walnym prezes dostał skwitowanie, a miasto chwaliło się zarówno frekwencją na basenach Avii, niezłymi wynikami sportowymi sekcji siatkówki i piłkarskiej oraz wynikami finansowymi, biorąc pod uwagę przedmiot działalności spółki. W ubiegłym tygodniu Ratusz niespodziewanie poinformował, że na wniosek właściciela Spółki – Gminy Miejskiej Świdnik, reprezentowanej przez Waldemara Jaksona, burmistrza Miasta Świdnik – dokonano zmiany w składzie osobowym zarządu spółki. Od 26 października funkcję prezesa zarządu pełni Adam Żurek, a funkcję wiceprezesa Radosław Szczerba.

– Jako miasto i właściciel klubu chcemy położyć nacisk na pozyskiwanie nowych sponsorów dla MKS Avia Świdnik, a pan Adam Żurek ma w tym największe doświadczenie, zdobyte podczas organizacji wielu imprez – ze Świdnik Air Festival na czele. Pan Radosław Szczerba dobrze wywiązuje się z powierzonych obowiązków i zadań związanych z pionami sportowymi, na tym też wciąż będzie koncentrowała się jego praca – czytamy w komunikacie na stronie miasta.

– Czy funkcję prezesa „na cały etat” też bez problemu da się połączyć z funkcją dyrektora MOK i gdzie teraz będzie urzędował Adam Żurek? – pyta jeden z opozycyjnych radnych. Będziemy o to pytać i władze miasta i prezesa-dyrektora Żurka.

ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here