Avia (za)rządzi

Spółka MKS Avia przez kolejny rok będzie zarządzała miejskimi obiektami sportowymi

Przez kolejne 12 miesięcy spółka MKS Avia będzie gospodarzem miejskiego stadionu. Świdnicki ratusz, który jest właścicielem obiektu zlecił klubowi to zadanie z tzw. „wolnej ręki”. Avia będzie zarządzać również basenami oraz kortami tenisowymi.


Z końcem ubiegłego roku władze miasta poinformowały, że w 2021 roku spółka komunalna MKS Avia będzie nadal zarządcą miejskich obiektów sportowych. Wzorem lat ubiegłych nie ogłaszano na to zadanie przetargu, a skorzystano z możliwości zlecenia tych zadań z tzw. „wolnej ręki”. Jak podkreślają urzędnicy, to dobre rozwiązanie zarówno z punktu organizacyjnego jak i finansowego. – Zgodnie z prawem handlowym spółka powinna przynosić zysk, ale w przypadku zadań zleconych w ten sposób jest on wręcz minimalny. Z zewnętrz było na pewno trudniej i drożej tym zarządzać. Poza tym spółka Avia dobrze wywiązuje się z powierzonych jej zadań – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Najwięcej, bo ok. 1,5 mln zł miasto zapłaci spółce za prowadzenie i utrzymanie kompleksu basenów Park Avia. Zarządzanie stadionem kosztować będzie miasto ok. 470 tys. zł, a kortami ok. 130 tys. zł (wszystkie kwoty brutto). Łącznie utrzymanie obiektów wyniesie miasto 2,1 mln zł. Umowa ze spółką w przypadku kortów i stadionu obowiązuje do końca roku, a w przypadku basenów do końca września, z możliwością przedłużenia do końca 2021 r. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here