Awans pani sekretarz

Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień Ewa Jankowska będzie sekretarzem miasta Świdnik. Od 1 czerwca zasiądzie w zarządzie spółki Tauron Wytwarzanie, gdzie obejmie funkcję wiceprezesa. Burmistrz Waldemar Jakson, który bardzo żałuje „straty” tak cennego pracownika, zapowiada, że nie powoła nowego sekretarza, a jego obowiązki zostaną rozłożone między kadrę zarządzającą urzędu.

Rada Nadzorcza TAURON Wytwarzanie powołała nowy zarząd. Z dniem 17 maja br. stanowisko prezesa objął Sebastian Gola, a od 1 czerwca funkcję wiceprezesa pełnić będzie Ewa Jankowska, która do tej pory była zatrudniona na stanowisku sekretarza Urzędu Miasta Świdnik. W skład zarządu spółki wchodzą także jej dotychczasowi wiceprezesi, Łukasz Brzózka i Wojciech Przepadło.

W rozmowie z nami Ewa Jankowska potwierdza, że od czerwca będzie pracować w zarządzie spółki TAURON Wytwarzanie, która swoją siedzibę ma w Jaworznie.

– Tak, to prawda. Transformacja energetyczna, która dzieje się teraz w Polce jest dla mnie wyzwaniem, którego zamierzam się podjąć – mówi sekretarz.

W Urzędzie Miasta Świdnik, Ewa Jankowska pracuje od 2004 r. Od 2015 r. pełni funkcję sekretarza. Na tym stanowisku zastąpiła Artura Sobonia, który wtedy po raz pierwszy zdobył mandat poselski. Do jej zadań należy nadzór nad spółkami oraz wydziałami odpowiedzialnymi za oświatę, sprawy społeczne i mieszkaniowe, obsługę klienta, promocję miasta, obsługę Rady miasta oraz kwestie organizacyjne.

Wcześniej pracowała jako audytor wewnętrzny. Z wykształcenia ekonomistka. Ukończyła również studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (EMBA) na Apsley Business School London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, studia podyplomowe w zakresie rachunkowości finansowej na KUL-u oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej.

Zapytaliśmy burmistrza Waldemara Jaksona, czy już wiadomo, kto przejmie obowiązki sekretarz i czy jako przełożonemu nie jest mu żal, że traci doświadczonego i zaufanego pracownika. – Z pewnością jest to wielka strata nie tylko dla mnie ale i dla całego miasta. Rozumiem jednak, że nowe wyzwania, jakie stoją przed Panią sekretarz, to dla niej olbrzymia szansa dająca możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, Życzę Jej wszelkiego powodzenia. Jeśli chodzi o obowiązki sekretarza, nie przewiduję zmian personalnych. Zamierzamy z całym zespołem zarządzającym miastem rozłożyć jej zadania między siebie – komentuje burmistrz.

Nie jesteśmy pewni, czy zgodnie z obecnie obowiązującym statutem miasta jest to możliwe, ale skoro tak twierdzi burmistrz… (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here