Awanse i nagrody dla mundurowych

Choć doroczne Święto Policji przypada 24 lipca, bo właśnie tego dnia 100 lat temu uchwalono ustawę o policji państwowej, świdniccy mundurowi świętowali już w ubiegły wtorek. Niestety po raz pierwszy od lat nie możemy podać nazwisk awansowanych, odznaczonych i nagrodzonych policjantów, bo świdnicka komenda nie upubliczniła tej informacji, obawiając się złamania obowiązujących od roku przepisów RODO.


Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas niej 19 funkcjonariuszy odebrało awans na wyższy stopień, a 14 mundurowych zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi przyznanymi przez Komendanta Główny Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Akty mianowania i nagrody wręczali insp.. Mariusz Siegieda, zastępca KWP w Lublinie oraz insp. Grzegorz Hołub – szef KPP w Świdniku.

Gratulując nagród i awansów komendant Hołub dziękował swoim podwładnym za poświęcenie i pracę, która przekłada się na bardzo wysokie zaufanie jakim Polacy darzą policję i poczucie bezpieczeństwa, które deklaruje niemal 90 proc. obywateli. JN