Awanse na święto policji

Choć narzekają na biurokrację i codzienną harówkę, swojego zajęcia nie zmieniliby na inne. Tacy są lubelscy policjanci. W zeszłym tygodniu obchodzili swoje święto.
Lipiec to szczególny miesiąc dla formacji w niebieskich mundurach. Stróże prawa obchodzą jubileusz utworzenia polskiej policji. A to już 97. rocznica. W każdej komendzie to okazja do awansów i odznaczeń. W ubiegłym tygodniu świętowali funkcjonariusze największej w regionie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Awanse na wyższe stopnie otrzymało aż 267 policjantów.

W korpusie oficerów na młodszego inspektora mianowano Pawła Kotowskiego (komendant III komisariatu) oraz Mariusza Opryńskiego (V komisariat). Podinspektorem została Teresa Wąsikowska (KMP). Pozostałe awanse oficerskie dostali: Marek Wąchała (III komisariat), Arkadiusz Romaniuk (VI komisariat), Zbigniew Osiak (VI Komisariat) i Paweł Jakubaszek (KMP. Kolejne awanse przyznane zostały w korpusie aspirantów i tu na wyższe stopnie mianowanych zostało ogółem 141 funkcjonariuszy. Awanse w korpusie podoficerów otrzymało 103 policjantów, natomiast w korpusie szeregowych – 16 funkcjonariuszy. Gratulujemy! LL