Awanturnik z narkotykami

Awanturował się w miejscu publicznym, potem próbował uciec policjantom i miał przy sobie marihuanę – to lista przewinień 24-latka z gminy Trawniki. Mężczyźnie grozi kara więzienia.


W minioną środę (23 sierpnia), po godz. 15 świdniccy policjanci zostali wezwani do Oleśnik w gm. Trawniki, gdzie przed sklepem doszło do awantury. Na miejscu mundurowi zastali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich zachowywał się nerwowo i agresywnie. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany.
– 24-letni mieszkaniec gm. Trawniki w momencie zatrzymywania przez policjantów wyrzucił trzymany w ręku foliowy zwitek. Jak się okazało, było w nim ponad 3 gramy marihuany. Ponadto badanie alkomatem potwierdziło, ze awanturnik był nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna po sporządzeniu stosownej dokumentacji służbowej został przekazany pod opiekę rodziny – mówi st. asp. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd karny. Zgodnie z prawem za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. (opr. w)