Awaria popsuła szyki, ale nie imprezę

Organizatorom udało się sprawnie przenieść imprezę i zadbać, by była naprawdę udana

Występy taneczne, wokalne i recytatorskie, pokazy sprzętu strażackiego, wystawy rękodzieła, liczne atrakcje dla dzieci, a dla głodnych bigos i kiełbaska z grilla – tak wyglądała impreza zorganizowana w Mełgwi przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku. Jak mówią organizatorzy, festyn można zaliczyć do udanych tym bardziej, że do ostatniej chwili nie było wiadomo czy będzie gdzie go zorganizować.


Na 12 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku zaplanowało festyn pt. „Spektrum korzyści z Funduszami Europejskimi”. Impreza miała odbyć się w muszli koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, ale dzień przed, w piątek 11 maja, okazało się, że to niemożliwe. Jak wyjaśniono nam w Urzędzie Miasta Świdnik, doszło do awarii instalacji elektrycznej i ze względów bezpieczeństwa muszlę zamknięto. Na szczęście zaangażowanie pracowników PCPR w przygotowanie festynu nie poszło na marne. Pomocną dłoń wyciągnęła do nich gmina Mełgiew.

– Miejsce naszego wydarzenia zostało zmienione w ostatnim momencie – przyznaje Iwona Maluga, dyrektor PCPR w Świdniku. – Umowa na wynajem muszli koncertowej MCUS została z nami rozwiązana w ostatniej chwili – jak nam przekazano – „w związku z awarią elektryczną”. Mimo szybkiej interwencji u burmistrza dzień przed imprezą o godz. 13 otrzymaliśmy oficjalną informację o rozwiązaniu umowy najmu. Nie chciałam odwoływać festynu, bo wiedziałam, że nasi niepełnosprawni artyści będą bardzo zawiedzeni, dlatego wspólnie z pracownikami podjęliśmy decyzję o szybkiej zmianie miejsca. Dzięki przychylności władz gminy Mełgiew przenieśliśmy się tamtejszej muszli koncertowej.

Jak dodaje dyrektor, była to dobra decyzja: i publiczność, i pogoda dopisały.

Na scenie zaprezentowały się grupy wokalne, taneczne oraz recytatorzy z terenu powiatu świdnickiego. Podziwiać można było również stoisko z pracami i rękodziełem stworzonymi przez osoby niepełnosprawne. Były też atrakcje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami. Chętni mogli posłuchać o pracy strażaków i usiąść za kierownicą strażackiego wozu bojowego. Na każdego uczestnika czekała również kiełbaska z grilla i porcja pysznego bigosu. Można było również otrzymać sadzonkę drzewka owocowego. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski i Starosta Powiatu Świdnickiego – Dariusz Kołodziejczyk. (w)