Aż trzy miejscowości z nową drogą

Gmina Łopiennik Górny informuje, że zakończono właśnie przebudowę drogi łączącej Krzywe, Olszankę i Łopiennik Nadrzeczny z drogą krajową nr 17. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł.

– Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach umowy podpisanej z wojewodą lubelskim – informuje Karol Stęplowski, wicewójt gminy Łopiennik Górny. – Na ukończeniu są także roboty drogowe związane z przebudową mostu w ciągu drogi na Olszance i w najbliższych dniach zostanie udostępniony do użytkowania i ten obiekt – zapowiada.

Modernizacja mostu także realizowana jest dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowę drogi zrealizowano na całym odcinku o długości prawie 4 km. Początek inwestycji zlokalizowano na granicy pasa drogowego drogi krajowej nr 17. W zakres robót wchodziły: oczyszczenie pasa drogowego z zakrzaczeń, oczyszczenie istniejącej nawierzchni z zanieczyszczeń, budowa chodnika, położenie nowego asfaltu.

Na zmodernizowanym odcinku znajduje się aż osiem przystanków autobusowych. Za inwestycję odpowiadała firma Wod-Bud z Kraśnika. Prace pochłonęły 2,3 mln zł, dofinansowanie z Funduszu – 1,15 mln zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here