Aż trzy potrącenia rowerzystów w dwa dni

Do trzech niebezpiecznych zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło w minionym tygodniu na drogach powiatu świdnickiego. Policja apeluje o ostrożność.

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (8 czerwca), na ul. Racławickiej w Świdniku po godzinie 7:30. Z ustaleń mundurowych wynika, że 52-letni kierowca volkswagena najechał na przejeżdżającego drogą dla rowerów 16-latka. Po zdarzeniu 52-latek zatrzymał się i po rozmowie z cyklistą odjechał z miejsca. W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku zostało zgłoszone zawiadomienie w tej sprawie i kierowca volkswagena został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście kierujący rowerem 16-latek doznał jedynie stłuczenia.

Kilka godzin później dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłów. Jak ustalili policjanci 48-letni kierowca ciężarowego MAN-a nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu rowerzyście i go potrącił. 29-latek został karetką pogotowia przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, ok. godz. 9 w Świdniku na al. Lotników Polskich, w okolicy skate parku.

Jak informowali policjanci, kierująca Toyotą Yaris 28-latka, mieszkanka gminy Węgrów (woj. mazowieckie), potrąciła przejeżdżającą rowerem przez przejście dla pieszych 56-latkę ze Świdnika. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, ale została ukarana mandatem, bo na tym przejściu nie ma wydzielonego pasa dla rowerów. Powinna więc zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez jezdnię.

Policjanci apelują do kierowców i cyklistów o szczególną ostrożność i stosowanie się do zasad ruchu drogowego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here