Azyl dla dwudziestu pokrzywdzonych przez los

8 wykonawców zgłosiło się do przebudowy domu jednorodzinnego na mieszkania interwencyjne dla osób po zdarzeniach losowych czy sytuacjach kryzysowych, podopiecznych lubelskiego Centrum Interwencji Kryzysowej.


Do wykonania są m.in. roboty rozbiórkowe, remonty kominów, zadaszeń, docieplenie ścian, wykonanie nowych instalacji wodociągowych i roboty elektryczne. Prace, zgodnie z harmonogramem, powinny zakończyć się do końca września br. Budynek na działce przy ulicy Północnej 125 ma dwie kondygnacje i piwnicę. Na parterze znajdą się dwa pokoje, kuchnia i łazienka, na piętrze trzy pokoje i łazienka.

W piwnicy będzie wspólne pomieszczenie gospodarcze, w którym przewidziano WC, pralkę, piecyk gazowy i podgrzewacz wody oraz dwa pomieszczenia na sprzęty zakwaterowanych osób. Poddasze także zostanie przeznaczone do składowania. W budynku będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie dwadzieścia osób. Będzie on również dostosowany dla osób poruszających się na wózkach.

Na przebudowę budynku przy Północnej na mieszkania interwencyjne miasto zamierza przeznaczyć 927 651, 52 zł. Po otwarciu ofert 10 stycznia br. okazało się, że chętnych do wykonania zadania jest aż ośmiu, a ich ceny są w większości niższe niż ta zakładana przez gminę.

Na pomoc społeczną Lublin w 2020 roku przeznacza 11 267 805 zł.  (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here