Bądź artystą!

W kolejne środy października i listopada w lubelskiej Galerii Labirynt odbędą się warsztaty sztuki współczesnej. Prowadzone będą w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.


– W trakcie spotkań uczestnicy poznają prace wybranych artystów oraz spróbują swoich sił w tworzeniu prac inspirowanych obejrzanymi przykładami. Będziemy oglądać wystawy z użyciem niecodziennych metod edukacji twórczej, pozwalających na dostrzeżenie tego, co z pozoru ukryte.

Poznamy się nawzajem, wyzwolimy kreatywność, wyobraźnię i spojrzymy na rzeczy z nieco innej, odległej perspektywy – zapowiada Marta Sienkiewicz ze Stowarzyszenia Homo Faber. Miejscem dwugodzinnych warsztatów będzie Galeria Labirynt, przy ul. J. Popiełuszki 5. Zapisy przez Facebooka (można wybrać jeden z terminów: 9 października, 18:00, 16 października, 18.00, 22 października, 18.00, 30 października, 18.00, 6 listopada, 18.00.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Niewidzialni mieszkańcy” realizowanego przez Stowarzyszenie Homo Faber we współpracy z Galerią Labirynt. Projekt dofinansowany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. (EM.K.)