Bakcynaliowa trzydziecha

W tym roku Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” obchodzi jubileusz 30-lecia. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-5 listopada w ACK „Chatka Żaka”.
Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji – jedną z nich będzie specjalnie wydana płyta z archiwalnymi nagraniami z poprzednich edycji Festiwalu. Znajdują się na niej utwory Agaty Budzyńskiej, Adama Drąga, Wątłych Kołodziejów, Karola Płudowskiego, Mariusza Zadury, Iwony Piastowskiej i Olka Grotowskiego. Wiele wspomnień dostarczy uczestnikom wystawa fotograficzna „Bakcynaliowa trzydziecha” zawierająca zdjęcia z ubiegłych edycji.
Festiwal rozpoczną w piątek 4 listopada „Małe Bakcynalia” – konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wieczorem zaś, o godz. 19, wystąpią legendy bakcynaliowej sceny: Labolare – Byle do Góry, Piotr Bakal oraz muzycy młodszego pokolenia, laureaci I nagrody z 2015 roku: zespół Zagrali i Poszli.
W sobotnie południe zainteresowani będą mieli okazję wybrać się na spacer z przewodnikiem śladami artystów z Lublina. Wycieczka zakończy się o godz. 14 w „Chatce Żaka”, a jej uczestnicy będą mogli udać się prosto na koncert konkursowy, który rozpocznie się wtedy w ACK. W tym roku zgłosiły się 24 zespoły, spośród których ostatecznie wybrano 13 wykonawców.

– Bakcynalia to także spotkania podróżnicze. Zaproszeni goście opowiedzą o Mongolii i poszukiwaniu korony gór Rumunii, odbędą się także warsztaty „Zdrowie w podróży” – informuje Katarzyna Kozielewicz z biura prasowego UMCS.
Na zakończenie festiwalu o godz. 18 rozpocznie się koncert finałowy. Na scenie, oprócz laureatów konkursu muzycznego, usłyszymy Olka Grotowskiego, grupę Bez Jacka i Słodki Całus od Buby.
Festiwalowi będzie towarzyszyła pokonkursowa wystawa fotograficzna, której tematem jest Roztocze. Na konkurs wpłynęło ponad 50 zdjęć i najlepsze z nich zobaczymy w „Chatce Żaka”. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.bakcynalia.art.pl.MG