Balowali charytatywnie

W Gminnym Domu Kultury w Tarnogórze odbył się piąty Charytatywny Bal Sportowca. Wydarzenie zostało zorganizowane przez zarząd Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica. Główną ideą, która przyświecała inicjatywie, było zabranie środków na rozwój piłkarstwa dziecięcego w gminie Izbica.

W imprezie wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Izbica, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda, członkowie zarządu GKS Ruch Izbica, sponsorzy: Grażyna i Zbigniew Nakliccy, Marcin Grzelak, Grzegorz Łukowiec, Paweł Rdzanek, Tomasz Bednarczyk („Kreatywny Strych”), Michał Szymczuk i Marcin Piotrowski („Chutor Gorajec”).

Część oficjalna rozpoczęła się od występu Piotra Jaworskiego. Zebranych gości przywitali: wiceprezes Ruchu Paweł Zieliński i Agnieszka Kliszcz. Następnie prezes klubu Konrad Bojarski wraz z wiceprezesem Mariuszem Olechem wręczyli podziękowania dla głównych sponsorów GKS-u.

Okolicznościowe statuetki otrzymali: gmina Izbica, Bank Spółdzielczy w Izbicy, Anita i Paweł Betlej z firmy Mebet. Zarząd klubu wręczył również wiele podziękowań za społeczną działalność i osobiste zaangażowanie w rozwój Ruchu. Wzruszającą chwilą były życzenia i podziękowania dla Małgorzaty Jakimiak, dyrektor SOKiS w Izbicy, która z końcem sierpnia przeszła na emeryturę, a przez wiele lat pracy wspierała GKS. Po części oficjalnej zaczęła się zabawa. Na przybyłych gości czekały pyszne dania, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnogóry i muzyka, o którą zadbał DJ Master.

Najważniejszym punktem Balu była jednak aukcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na rozwój piłkarstwa dziecięcego w gminie Izbica. Na aukcji zlicytowano m.in.: koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulkę Wisły Kraków z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, koszulkę KS Lublin z podpisami zawodników, piłkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa.

Tegoroczny Bal był połączony z hucznymi obchodami jubileuszu 95-lecia powstania GKS-u Ruch Izbica, jednego z najstarszych klubów piłkarskich na Lubelszczyźnie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here