Banaszek wystartował

Od piątku, 23 listopada 2018 r., prezydentem Chełma jest Jakub Banaszek. Z marszu zamierza przystąpić do pracy i do końca grudnia chce stworzyć strategię rozwoju miasta na lata 2019-2024. We wtorek (27 bm.) przedstawi też nazwiska dwóch wiceprezydentów i poinformuje, w jakich terminach zrealizuje wyborcze obietnice.


Na inauguracyjnej sesji rady miasta Jakub Banaszek, nowo wybrany prezydent Chełma, odebrał zaświadczenie o wyborze i złożył uroczyste ślubowanie. W swoim krótkim, nieco ponad dwuminutowym wystąpieniu, powiedział m.in.: – Pragnę podziękować za zaufanie i chcę, by ta kadencja była ponad podziałami politycznymi, byśmy wspólnie pracowali na rzecz Chełma. Chcę też podziękować pani prezydent Agacie Fisz za 12 lat ciężkiej pracy na rzecz miasta oraz parlamentarzystom, którzy pracowali dla Chełma, w szczególności pani marszałek Beacie Mazurek.

Jeśli państwo macie inicjatywy, jestem zawsze otwarty, bo zamierzam być prezydentem wszystkich chełmian, niezależnie od legitymacji partyjnej. Chcemy ciężko pracować na rzecz Chełma. Do końca grudnia stworzymy strategię rozwoju naszego miasta na lata 2019-2024. Zaprosimy do tego przedstawicieli wszystkich klubów rady miasta, zachęcamy też mieszkańców, byśmy wspólnie ją przygotowali. We wtorek przedstawię wiceprezydentów, powiem również, w jakich terminach będą realizowane wspomniane przeze mnie w kampanii wyborczej konkretne obietnice. Dla mnie najważniejsza jest wiarygodność i to, co obiecałem, zrealizuję. Proszę państwa o wsparcie i pracę dla miasta ponad podziałami.

Jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Banaszka ma być Artur Juszczak, który obejmie urząd wiceprezydenta, odpowiedzialnego m.in. za oświatę, kulturę czy pomoc społeczną. Nazwisko drugiego wiceprezydenta na razie jest owiane tajemnicą. Wiele wskazuje na to, że nowy prezydent na razie nie będzie dokonywał żadnych zmian na stanowisku sekretarza i skarbnika miasta.

Po wystąpieniu prezydenta głos zabrała też Agata Fisz. Podziękowała za 12 lat współpracy i raz jeszcze pogratulowała Jakubowi Banaszkowi wygranej w wyborach. Ustępująca prezydent zadeklarowała, że ponad podziałami politycznymi jest gotowa dzielić się swoim doświadczeniem, wspierać nowego prezydenta w inicjatywach, które będą służyły miastu. – Do tego zachęcam też wszystkich radnych.

Ostatnie lata w samorządzie pokazały, że w ważnych sprawach potrafimy wynieść się ponad podziały polityczne i to przynosi wymierne korzyści dla miasta oraz mieszkańców. Zachęcam, byśmy wspólnie pracowali, aby nasze miasto w dalszym ciągu zmieniało się. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, dziękuję tym, którzy na mnie głosowali. Ta liczba głosów daje mi mandat do tego, aby nadal być aktywnym samorządowcem – stwierdziła A. Fisz. (s)