Bandycka wyprawa z cudzoziemcem

Słono zapłacił za powrót z klubu w centrum Lublina obywatel Bośni i Hercegowiny. Dwaj „życzliwi” lublinianie zaproponowali mu podwózkę „bo jechali też na LSM”. Gdy wysiadał pobili go i ograbili. Kryminalni już ich dorwali.


Obywatel Bośni i Hercegowiny zgłosił, iż został pobity i okradziony przez mężczyzn, z którymi jechał taksówką. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 1200 złotych. – Nad sprawą pracowali operacyjni z komisariatu IV oraz z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Ustalenia policjantów bardzo szybko przyniosły zamierzone efekty. 1 września zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina w wieku 28 i 22 lat i – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni, upatrzyli sobie ofiarę, po tym jak cudzoziemiec wyszedł z klubu w centrum miasta. Sprawcy najpierw szli za mężczyzną, a gdy ten postanowił wezwać taksówkę, zapytali o możliwość podwózki. Po drodze jeden z nich udawał pijanego, a gdy wszyscy razem wysiedli w dzielnicy LSM, zaatakowali mężczyznę. Pokrzywdzony został pobity i okradziony. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 1200 złotych.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. LT