Bardzo smaczne świętowanie

Już w najbliższą niedzielę, 26 czerwca, wszystkich, którzy wybiorą się do Piask, czeka wiele atrakcji. W programie występy, pokazy, wystawy i oczywiście konkurs na Najlepsze Flaki Lubelszczyzny. Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru, czyli zespół De Mono.
W tym roku w Piaskach już po raz dziewiąty odbędzie się Festiwal Flaków. Święto ma już wielu swoich wielbicieli, którzy z odległych zakątków województwa i nie tylko przyjeżdżają do Piask, żeby spróbować najlepiej przyrządzonych flaków. W tym roku również nie zabraknie okazji, żeby skosztować tej potrawy. Jednym z głównych punktów imprezy będzie konkurs kulinarny kół gospodyń wiejskich Najlepsze Flaki Lubelszczyzny 2016, a pod patronatem burmistrza Piask odbędzie się również konkurs kulinarny Zapomniane Smaki Dawnej Kuchni. Oba turnieje zostaną rozstrzygnięte podczas niedzielnego festiwalu ok. 16.30.
Amatorzy dobrego jedzenia będą mogli również skosztować popisowych dań pań z kół gospodyń wiejskich z całej Lubelszczyzny.
Ale oczywiście na samych doznaniach smakowych Festiwal Flaków się nie zakończy. Władze Piask i pracownicy Miejskiego Centrum Kultury zadbali o wiele dodatkowych atrakcji. Świętowanie rozpocznie się o godz. 14.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Piaskach. Jako pierwsza na scenie wystąpi miejscowa orkiestra dęta. Od 14.30 do 16.30 będą się prezentować grupy taneczne, wokalne i kabaretowe z MCK i ze szkół w Piaskach i w Rybczewicach.

Po rozstrzygnięciu rywalizacji kulinarnych około 17.00 wystąpi Teatr Muzyczny Rada z Białorusi. Od 19.00 scenę przejmą zespoły. Jako pierwsza będzie koncertować grupa Extra Mocni. O 21.00 przed publicznością zagra gwiazda wieczoru, czyli zespół De Mono. Na tym zabawa się jednak nie zakończy – o 22.30 scenę przejmie grupa Long&Junior. Ostatnim punktem programu jest zabawa plenerowa z zespołem Artist.
Festiwalowi będą towarzyszyć również prezentacje i warsztaty rękodzieła. O 12.00 rozpoczną się pokazy psów rasowych pod patronatem Związku Kynologicznego w Polsce. Dla maluch będzie do dyspozycji również plenerowy plac zabaw. (kal)