Bariery przez brak barierek

Przy schodkach przy ul. Niepodległości 2 przydałaby się barierka

W Świdniku wciąż nie brakuje miejsc, w których osoby starsze, niepełnosprawne czy prowadzące dziecięcy wózek natrafiają na architektoniczne przeszkody. O potrzebie ich usuwania podczas ostatniej sesji mówił radny Włodzimierz Radek.


– Mieszkańcy Świdnika regularnie informują mnie, co w miejskiej infrastrukturze należy poprawić, by było wygodniej i bezpieczniej. Ostatnio znów poproszono mnie o interwencję dotyczącą barier architektonicznych. Problem dotyczy kilku miejsc, ale polega na tym samym – braku poręczy przy schodach. Wiadomo – dla osób starszych czy niepełnosprawnych to spore utrudnienie, zwłaszcza zimą, kiedy spadnie śnieg i jest ślisko – mówi Włodzimierz Radek.

Chodzi o schody przy znajdujące się przy bloku Niepodległości 2 oraz te znajdujące się naprzeciw tego samego bloku, tyle że od strony skwerku.

– Te schodki są oczywiście w ciągu chodnika. Ten sam problem dotyczy schodów znajdujących się z tyłu bloku Norwida 2, od strony Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Mam nadzieję, że miasto szybko zareaguje na tę interpelację – dodaje Radek. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here