Barwy jesieni w Pokrówce

Już po raz drugi z inicjatywy Adama Kotka, przy współpracy radnego Marka Chybiaka i sołtys Małgorzaty Roman-Niemiec, zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Pokrówce spotkanie dla mieszkańców „Barwy jesieni – ze starej płyty”.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o odpowiedni klimat tego wieczoru – na jednej ze ścian sali głównej zawieszono instrumenty i płyty gramofonowe, a także fotografie przedstawiające szkołę w Pokrówce oraz fragmenty blaszanego pokrycia dachu z oryginalnymi pieczęciami. Wedle dokumentacji blacha ta w 1900 r. zdobyła złoty medal na Międzynarodowej Wystawie w Paryżu i pochodzi z fabryki należącej do Rafała Szuwałowa (jej fragment ten w czasie remontu w 2007 r. „uratowała” sołtys Roman-Niemiec).
Spotkanie umilił występ kapeli „Kataryna”. Po koncercie przy świecach z adaptera leciały stare przeboje Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Haliny Kunickiej, Piotra Szczepanika, ABBY i Boney M, a także szalone kawałki z lat 70. i 80. Teraz wszyscy z ochotą czekają na kolejną edycję „Barw jesieni”. (pc)