Basen i hala do przebudowy

W przyszłym roku zaplecze sportowe Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku przejdzie generalny remont. W planach jest modernizacja basenu, hali sportowej i zaplecza. Dofinansowanie na te prace – 1,5 mln zł – miasto pozyskało z rządowego programu „Sportowa Polska”.


– Kolejne dobre wiadomości! Z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Sportowa Polska” otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 1,5 mln zł na przebudowę segmentu sportowego w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 – pochwalił się w ubiegłym tygodniu burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson.

Prace planowane są na przyszły rok. Zakładają m.in. modernizację hali sportowej, szatni, basenu, przebudowę instalacji wewnętrznych oraz wdrożenie systemu, który ułatwi korzystanie z pływalni osobom z zewnątrz.

– Bardzo nas ucieszyła ta informacja – przyznaje Tomasz Szydło, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. J. Kusocińskiego w Świdniku. – Nasza szkoła ma 30 lat, a obiekty sportowe 20 lat. Zmieniły się wymagania i standardy techniczne, a urządzenia uległy zniszczeniu i wymagają już modernizacji. Poza uczniami z naszych obiektów korzysta klub Avia oraz osoby nie związane ze szkołą, które je wynajmują.

Ministerstwo edukacji, po miesiącach spędzonych przez uczniów na nauce zdalnej, w domach przed komputerami, nakłada na szkoły obowiązek organizacji dodatkowych zajęć sportowych, więc ta baza w dobrym stanie jest nam bardzo potrzebna. Kilka lat temu zrobiliśmy remont niecki basenowej. Jest ona w dobrym stanie, ale do zrobienia wciąż pozostaje plaża i szatnie. Pod basenem mamy ogromne pomieszczenie, to ponad 100 mkw. i projekt zakłada także jego przebudowę. Chcemy tam urządzić salę do zajęć gimnastycznych.

„Piątka” to jedna z największych, jeśli nie największa, szkoła w Świdniku. Zatrudnia prawie 160 pracowników, a w tym roku szkolnym uczy się tu 1300 uczniów. Według szacunków Ratusza przebudowa zaplecza sportowego wyniesie łącznie ok. 3 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here