Baza sportowa będzie jak nowa

Sportowe zaplecze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku czeka gruntowny remont. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji jego przebudowy.


Przed kilkoma tygodniami Urząd Miasta Świdnik ogłosił, że szuka firmy, która wykona projekt przebudowy segmentu sportowego Szkoły Podstawowej nr 5. To pierwszy krok do planowanego przez ratusz remontu, jaki czeka salę gimnastyczną, a także basen wraz z całym zapleczem. Przez wiele lat basen w „Piątce” był jedyną dostępną pływalnią w mieście, a korzystający z niej świdniczanie z każdym rokiem wskazywali na nowe usterki.

Jak wyjaśnia Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika, plan był taki, aby rozpocząć przygotowania do przebudowy obiektu w szkole wówczas, kiedy otwarte zostaną baseny przy Fabrycznej. Chodziło o to, by nie pozbawiać mieszkańców dostępu do basenów.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy: INSTAL-TECH Marcin Marzec z Krakowa, która zaproponowała wykonanie dokumentacji za 215 tys. zł oraz spółka Studium z Warszawy z kwotą 258 tys. zł.

Obie oferty przewyższają zaplanowany przez miasto budżet (170 tys. zł), ale ratusz najpewniej nie będzie unieważniał tego postępowania. Na najbliższej sesji radni mają podjąć uchwałę w sprawie dołożenia do przetargu. Zgodnie z jego zapisami projekt miałby być gotowy jesienią br. (w)