Beata Mazurek faworytką?

Niemal każdy chciał mieć z nią zdjęcie. Kolejka do wspólnej fotografii była bardzo długa. Beata Mazurek – wicemarszałek sejmu, chełmska posłanka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego – brylowała podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS w Lublinie.

Liderką listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 8 jest Elżbieta Kruk z Lublina. Ale to nie ona grała pierwsze skrzypce podczas konwencji wyborczej PiS, która w ubiegłą sobotę odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Najwięcej sympatyków na widowni miała druga na liście wicemarszałek sejmu, posłanka z Chełma, Beata Mazurek, wyrastająca na główną faworytkę wyścigu o mandaty do Parlamentu Europejskiego. Do niej ustawiła się też najdłuższa kolejka chętnych do wspólnej fotografii.

Na widowni nie brakowało banerów z nazwiskiem chełmskiej posłanki. Najwyraźniej to właśnie Beata Mazurek, mimo drugiego miejsca, jest prawdziwą lokomotywą wyborczą Zjednoczonej Prawicy na Lubelszczyźnie. Wiele wskazuje na to, że najbliższe pięć lat obecna wicemarszałek sejmu spędzi na posiedzeniach PE.

Wpływ na liczbę wybranych europosłów z województwa lubelskiego będzie miała frekwencja. Jeśli 26 maja br. wyborcy z Lubelszczyzny nie zostaną w domach i pójdą do urn, jest szansa, że w Brukseli będzie reprezentować nas trzech europosłów. Obecnie jest ich dwóch, ale w poprzednich kadencjach w PE nasze województwo miało trzech przedstawicieli.

Wicemarszałek sejmu, a zarazem rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości, prowadzi bardzo intensywną kampanię. Stara się odwiedzić wszystkie powiaty, uczestniczyć w wielu uroczystościach, nie stroni też od spontanicznych spotkań z mieszkańcami.

W sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy w Lublinie uczestniczyli też premier rządu Mateusz Morawiecki i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Ten ostatni, oprócz wsparcia dla liderki listy, widząc atmosferę na sali, udzielił też wsparcia Beacie Mazurek. Na koniec zaprezentowano całą listę Zjednoczonej Prawicy.

Przedstawia się ona następująco:
1. Elżbieta Kruk, 2. Beata Mazurek,
3. Tomasz Solis, 4. Barbara Barszczewska, 5. Krzysztof Szulowski, 6. Sławomir Zawiślak, 7. Andrzej Stanisławek,
8. Witold Rewera, 9. Ewa Szałachwiej, 10. Marcin Duszek. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here