Będą burzyć wiadukty

Rozbiórka wiaduktów prawdopodobnie rozpocznie się w piątek

Rozpoczyna się wielka przebudowa ulicy Grygowej od ul. Pancerniaków do ul. Mełgiewskiej. Na początek rozebrane zostaną wysłużone wiadukty. Kierowców czekają spore utrudnienia. Na Felin pojedziemy jedynie przez ruchliwą aleję Witosa.


– W przyszłym tygodniu wprowadzony zostanie jeden z pierwszych etapów tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany mają związek z przystąpieniem przez wykonawcę do rozbiórki obiektu – informował przed tygodniem Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Kierowcy i komunikacja pojadą inaczej od piątku 8 grudnia.
– Jadąc od strony Metalurgicznej, ul. Grygowej zostanie zamknięta tuż za przewiązką, która umożliwia zjazd do osiedla. Przystanek znajdujący się tuż przed wiaduktem zostanie cofnięty bliżej Metalurgicznej, a w jego pobliżu zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych – informuje Karol Kieliszek.
Niemożliwy będzie też przejazd ulicą Rataja w rejonie wiaduktów. Do tutejszych zakładów dojedziemy jedynie ulicą Grenadierów. Miasto prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.
Na Felin tylko przez Witosa
W związku z burzeniem wiaduktów inaczej pojedzie komunikacja miejska. Najszybciej na Felin dostaniemy się aleją Witosa.
Linia numer 1 pojedzie na Felin właśnie przez Tatary. Z Mełgiewskiej skręci w Gospodarczą i dalej w Hutniczą, z której zjedzie na al. Witosa. Tą ostatnią pojedzie na nieremontowany fragment Grygowej i Pancerniaków. Podobny objazd na tym odcinku dotyczy linii 36.
Z kolei linie 7 i 50 skradną kursy, skręcając z Grygowej w Pancerniaków (na tyłach Felicity). Z tej ostatniej wjadą w Grenadierów i dalej w lewo, na Rataja, kontynuując dalszą jazdę według stałego rozkładu.
Kursy linii 909 ZTM włącza do rozkładu trolejbusowej linii 159, jeżdżącej między osiedlem Porębą a pętlą Mełgiewska WSEI.
ZTM przypomina, że pasażerowie z okresowymi biletami na linie 1 i 36 skorzystają z nich na określonych odcinkach innych linii. Muszą pokrywać się one jednak z trasą pokonywaną przez autobusy nr 39 (na odcinku Montażowa 01 – Kasprowicza NŻ 01) i 45 (na odcinku Kresowa 01 – Metalurgiczna Hurtownia 01). – Pasażerów, którzy zakupili bilety okresowe na wyżej wymienione linie, a chcą dokonać zmiany linii, zapraszamy do Biura Obsługi Klienta przy ul. Nałęczowskiej 14 – informuje ZTM. BACH

Wielka inwestycja na Felinie

Inwestycja polega na przebudowie ulicy Grygowej. Stare wiadukty zastąpią nowe konstrukcje. Jezdnia będzie czteropasmowa (po dwa pasy w każdą stronę), z czego skrajne przeznaczone zostaną dla komunikacji miejskiej. Nad całym odnawianym odcinkiem zawiśnie trakcja trolejbusowa. Po obu stronach będą chodniki i ścieżki rowerowe.
Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku. Pochłonie ok. 70 milionów złotych, z czego unijne dofinansowanie wyniesie ok. 63 mln zł.