Będą mogli otrzymać od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości sporą kasę

Dwudniowe Selection Days, które odbyły się w Hotelu Forum wyłoniły 20 najlepszych pomysłów

W ramach projektu Platforma Startowa – Unicorn Hub w Lublinie odbyły się Selection Days. W wydarzeniu wzięło udział 29 zespołów, które zgłosiły swoje pomysły do programu inkubacji. Panel ekspertów wyłonił 20 najlepszych pomysłów.


Platforma wspierać będzie 6 startupów z branży medycznej, m.in.: BioMinds – system przeznaczony do wspomagania komunikacji i rehabilitacji osób po udarach i urazach mózgu z wykorzystaniem okularów VR/XR oraz smartfonów, 11 startupów z branży IT/ICT, m.in. QUIZLY.PRO – platformę technologiczną pozwalającą na kompleksową realizację teleturniejów i quizów w trzech kanałach: www, aplikacje mobilne, SmartTV w czasie rzeczywistym bez ograniczeń między użytkownikami w jednym turnieju oraz 3 startupy z branży smart city/transport, m.in. TransAssist – system, który pozwala przyspieszyć transport międzynarodowy. Sprawdzi się nie tylko w firmach logistycznych, ale również w firmach importujących lub eksportujących towary, aby mogły one lepiej zarządzać terminami ich załadunków i rozładunków towarów.

Warto zaznaczyć, że projekty będą realizowane w Lublinie. Wszystkie zespoły zostaną objęte 4-miesięcznym intensywnym programem inkubacji, w ramach, którego mogą liczyć na wsparcie w zakresie tworzenia modelu biznesowego, wprowadzenia produktu na rynek, strategii marketingowej, ochrony patentowej czy wystąpień publicznych przed inwestorami.

Po zakończeniu inkubacji zespoły będą mogły starać się w PARP o dofinansowanie w wysokości do 1 mln złotych.