Będą nowe kursy

Szykują się zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Przybędzie kursów linii nr 5 i 55. Urzędnicy planują także po raz kolejny przygotować ankietę, w której zapytają świdniczan o ich oczekiwania względem komunikacji miejskiej.


„Już wiadomo, że od września pojawią się nowe kursy w rozkładzie jazdy miejskich autobusów” – zapowiada miejski portal informacyjny Świdnik.pl. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przesłał do świdnickiego ratusza pytania odnośnie siatki połączeń, która zacznie obowiązywać jesienią. Urzędnicy chcą dodać dwa nowe kursy linii 55 oraz linii 5.

Jak wyjaśnia Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik, szczegóły tych połączeń nie są jeszcze do końca ustalone, ale poznamy je lada dzień. Pod uwagę brane będą sugestie mieszkańców wynikające z ankiet dotyczących komunikacji przeprowadzonych w ubiegłym roku. Mieszkańcy chętnie je wypełniali i dzielili swoimi przemyśleniami. Przyniosło to efekt w postaci nowych kursów, które uruchomiono w maju tego roku.

Urzędnicy przyznają, że takie badania powinny być przeprowadzane regularnie i jeszcze w tym roku zaproszą mieszkańców do wypełnienia kolejnej ankiety na temat miejskiej komunikacji. Uwagi z nich zostaną wykorzystane przy planowaniu zmian w roku 2019. (opr. w)