Będą progi i dodatkowe miejsca parkingowe

Radny Marcin Magier wnioskuje o budowę dodatkowych miejsc parkingowych na osiedlu Wschód oraz montaż progów zwalniających na ulicach Witosa i Armii Krajowej. Miasto uważa wniosek za słuszny i być może pieniądze na realizację tych zadań znajdą się już w przyszłorocznym budżecie.


Na problem zwrócili uwagę radnemu mieszkańcy osiedla, skarżąc się, że boją się chodzić chodnikiem przy blokach przy ul. Witosa 2 i al. Armii Krajowej 35, bo kierowcy, chcąc ominąć stojące wzdłuż ulicy samochody, wjeżdżają na chodnik, stwarzając zagrożenie dla pieszych.

Zdaniem radnego problem rozwiązałoby wybudowanie wzdłuż ulicy miejsc do parkowania skośnego oraz montaż progów zwalniających na wysokości budynków Witosa 2 i Armii Krajowej 35.

– Czy miasto dysponuje gruntami niezbędnymi do realizacji wskazanej inwestycji parkingowej, jaki byłby szacunkowy koszt budowy miejsc postojowych i progów zwalniających i czy istnieje możliwość uwzględnienia tych zadań w miejskim budżecie na 2020 rok? – pyta w interpelacji Marcin Magier (klub radnych burmistrza Jaksona).

Odpowiedź, jaką otrzymał radny od burmistrza Waldemara Jaksona, daje nadzieję, że jego wnioski zostaną zrealizowane, bo tereny pod ewentualną budowę miejsc parkingowych należą do miasta i ratusz przeanalizuje możliwość włączenia takiej inwestycji do przyszłorocznego budżetu pod warunkiem, że znajdzie na nią pieniądze. Wstępnie koszt budowy miejsc parkingowych urzędnicy oszacowali na 41 250 zł, a montaż progów na ok. 3-4 tysiące.

– Cieszę się, że pomysł spotkał się z aprobatą burmistrza. Jestem pewien, że jego realizacja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na osiedlu, ułatwi życie mieszkańcom i chociaż częściowo rozwiąże problem braku miejsc postojowych w rejonie ulicy Witosa – mówi Marcin Magier.

Radny ma nadzieję, że pieniądze na to znajdą się już w przyszłorocznym budżecie. – Może z samej odpowiedzi na interpelację to nie wynika, ale rozmawiałem w tej sprawie z wiceburmistrzem Marcinem Dmowskim, który przyznał, że władze miasta widzą pilną potrzebę przeprowadzenia tej inwestycji. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here