Będą się promować

Powiat świdnicki otrzymał wsparcie finansowe dla dwóch projektów, promujących obszary wiejskie, jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego. Środki popłyną z kasy urzędu marszałkowskiego, w ramach konkursu dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W sumie to ponad 65 tys. zł.


Pierwszym zadaniem, na które powiat otrzymał dofinansowanie jest „Agro Festiwal”, który będzie towarzyszyć dożynkom powiatowym w Piaskach. Zaprezentowane zostanie stoisko wystawiennicze, a na uczestników czekać będą konkursy, szkolenie i warsztaty wikliniarskie. Drugi, wsparty projekt dotyczy działań promocyjnych w radiu, internecie, w tym w serwisie YouTube pod hasłem „Powiat świdnicki – wschód możliwości, promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego” uzupełnionych o warsztaty i szkolenia. – Staramy się sięgać po wszelkie formy wsparcia – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

– Tym razem uda się wesprzeć dwie, bardzo ciekawe i prospołeczne inicjatywy. Jestem przekonany, że ze szkoleń czy warsztatów skorzysta wiele osób. Nie zapominajmy, że to przecież ludzie tworzą powiaty i trzeba robić wszystko, by się dobrze czuli w swojej małej ojczyźnie. Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego otrzymała także Gmina Mełgiew i jej projekt „Kluchy Mełgiewskie”. Dzięki temu możliwe będzie zorganizowanie warsztatów kulinarnych. Wszystkie inicjatywy muszą być zrealizowane jeszcze w tym roku. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here