Będą wiaty, ale gdzie indziej

– Skoro ma być tu ławka, to może od razu ustawić wiatę – proponują mieszkańcy Świdnika wskazując na przystanek przy al. Lotników Polskich. Miasto zapewnia, że gdyby tylko się dało, wiata by stanęła, ale się nie da, bo chodnik jest zbyt wąski, a poza tym wiaty będą w pierwszej kolejności ustawione w miejscach, które najczęściej wskazywali mieszkańcy.

O tym, że brak ławki na przystanku autobusowym przy al. Lotników Polskich, nieopodal stacji paliw Orlen, daje się we znaki świdnickim seniorom – pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. Urząd miasta zapewnił wówczas, że niebawem ławka zostanie zamontowana. Jednak jak uważają nasi niektórzy czytelnicy, ławka to za mało.

– Może przy okazji zakupu ławki, miasto pomyślałoby również o ustawieniu w tym miejscu także wiaty – proponuje jeden z czytelników. – Często jeżdżę do centrum al. Lotników Polskich i widzę dzieciaki, które nie mają gdzie się schować przed wiatrem i deszczem. Zresztą inni pasażerowie również.

Świdniczanin dodaje, że przydałoby się również umieszczenia na przystanku rozkładu jazdy autobusów, którego brakuje.

– Swego czasu stałem tu ponad kilkadziesiąt minut czekając na autobus. Czytałem, że Urząd Marszałkowski sprawdza przystanki, czy są na nich rozkłady jazdy i autobusy jeżdżą zgodnie z nimi, ale to chyba nie u nas, bo odkąd ulica została wyremontowana, żadnej kontroli tu najwidoczniej nie było. Nie ma wiaty, nie ma rozkładu, nie ma autobusów – oburza się nasz czytelnik.

Karol Łukasik, rzecznik Urzędu Miasta Świdnik tłumaczy, że obecnie szerokość chodnika, zresztą należącego do powiatu, przy którym usytuowana jest zatoka autobusowa jest zbyt wąska i nie pozwalała na ustawienie wiaty.

– Zauważmy również, że jest to przystanek powrotny z Lublina i dotychczas nie mieliśmy zainteresowania ze strony mieszkańców lokalizacją wiat przystankowych w tym punkcie. W bieżącym roku zostaną zamontowane 3 wiaty w innych lokalizacjach, wielokrotnie wskazywanych przez mieszkańców – mówi rzecznik świdnickiego ratusza.

Rzecznik dodaje, że już niedługo przestrzeń w okolicach przystanku całkowicie się zmieni, a to za sprawą rozpoczynającej się budowy pierwszego z czterech nowych parków, które powstaną w mieście w ramach projektu „Zielony LOF”. Z początkiem miesiąca miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na ok. 1,7 mln zł, złożyła firma Garden Designers Derkacz i Wspólnicy s.j. z Lublina. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here