Będą widoczni na przejściu i wyedukowani

W ramach projektu bardziej bezpieczne stanie się m.in. przejście przez ul. Kosynierów w Świdniku

Powiat Świdnicki zdobył dotację na modernizację trzech przejść dla pieszych w pobliżu szkół i edukację ich uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedsięwzięcie będzie kosztowało sto tysięcy złotych.


Przed dwoma tygodniami pisaliśmy, że powiat świdnicki stara się o środki z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” na modernizację pod kątem poprawy bezpieczeństwa trzech przejść dla pieszych w Świdniku, Oleśnikach i Krzesimowie. Kilka dni temu do starostwa dotarła dobra wiadomość.

– Nasz wniosek „Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie świdnickim” uzyskał sto punktów na sto możliwych i znalazł się w czołówce projektów, które otrzymały dofinansowanie – cieszy się Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, bo projekt przewiduje nie tylko poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, ale również działania edukacyjno-prewencyjne w szkołach z zakresu bezpieczeństwa na drodze i udzielania pierwszej pomocy oraz organizację festynu o tej tematyce.

Nowe, widoczne przejścia powstaną w Świdniku przy ul. Kosynierów, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki i apteki Medyka; w Oleśnikach w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Piotra Ściegiennego oraz w Krzesimowie– naprzeciw wejścia do Szkoły Podstawowej im. Jaworzniaków.

Wartość projektu wynosi 100 tys. zł, a wkład własny powiatu to zaledwie 10%.

Partnerami projektu są: Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnikach, Ochotnicza Straż Pożarna w Krzesimowie, SP nr 3 w Świdniku, SP w Oleśnikach i SP w Krzesimowie. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here