Będzie, albo nie

Mieszkańcy Wojsławic chcą, aby przy drodze powiatowej, na odcinku między sklepem „Biedronka”, a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką wybudowany został chodnik. Jak podkreślają, korzystnie wpłynie to na bezpieczeństwo. Starostwo powiatowe, które administruje drogą, nie wyklucza, że ten powstanie, ale nie wiadomo czy w tym roku.

– Odkąd przy wjeździe do centrum Wojsławic powstała „Biedronka”, droga powiatowa stała się jeszcze bardziej ruchliwa. Na zakupy przyjeżdża dużo osób z naszej i sąsiednich gmin. Dużo ludzi przychodzi też pieszo i właśnie z myślą o nich powinien powstać tu chodnik. Byłoby wygodniej i o wiele bezpieczniej. Może warto byłoby też pomyśleć o jakiejś barierce oddzielającej ten chodnik od jezdni – uważają mieszkańcy Wojsławic.
Władze gminy również dostrzegają potrzebę budowy w tym miejscu chodnika. Już kilka miesięcy temu gmina zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Chełmie z wnioskiem o poszerzenie i utwardzenie pobocza, albo budowę chodnika.
– Rzeczywiście taka potrzeba była nam zgłaszana – przyznaje Ireneusz Krasowski, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie. – Wiemy, że jest chęć i wola wójta, żeby chodnik tam powstał, ale jeśli chodzi o budowę chodników przy drogach powiatowych w tym roku, nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. Za wcześnie, aby mówić czy ten chodnik powstanie, czy nie. Myślę, że bliżej wiosny będę mógł powiedzieć coś więcej. (kw)