Będzie chodnik i przejście

O to czy i kiedy w pobliżu skrzyżowania ulic Ratajczaka i Stachonia powstanie przejście dla pieszych pytał na ostatniej sesji Ireneusz Szutko (ŚWS). O jego budowę radny wnioskował jeszcze w tamtym roku, ale efektów nie widać. Ratusz tłumaczy, że prace zostały już zlecone i przejście oraz chodnik przy nim powinny powstać jeszcze przed końcem roku.

Wniosek dotyczący budowy kilkunastometrowego odcinka chodnika wzdłuż ulicy Ratajczaka i zlokalizowanie przy nim przejścia dla pieszych radny Ireneusz Szutko złożył w grudniu ubiegłego roku. Jak uzasadniał, ułatwi to pieszym i rowerzystom życie, i co najważniejsze poprawi bezpieczeństwo.

– Ciąg pieszy biegnący wzdłuż budynku przy ul. Ratajczaka 9 w Świdniku wychodzi bezpośrednio na skrzyżowanie ulic Ratajczaka i Stachonia. Taka sytuacja powoduje realne zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych oraz rowerzystów. Wielokrotnie byłem świadkiem jak piesi i rowerzyści schodząc z chodnika na ulicę omal nie zostali potrąceni przez nadjeżdżające samochody – mówił radny.

W odpowiedzi na interpelację radnego burmistrz poinformował, że wniosek zostanie wpisany na listę propozycji do budżetu 2021. Zapewnił również, że dołoży wszelkich starań, aby został on możliwie szybko zrealizowany.

O swojej interpelacji radny przypomniał na wrześniowej sesji.

– Czy coś się w tym temacie robi? A jeśli nie, to dlaczego – pytał radny.

Jak wyjaśniał zastępca burmistrza, Marcin Dmowski prace dotyczące budowy chodnika i malowania pasów zostały już zlecone Pegimekowi i choć spółka ma sporo zadań budowlanych, jeszcze w tym roku powinna to zrealizować. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here