Będzie dywanik i oświetlenie

Tak dzisiaj wygląda ulica Brzegowa

Mieszkańcy Brzegowej w Świdniku od kilku lat piszą petycje w sprawie dokończenia budowy końcowego odcinka ich ulicy. Zanosi się na to, że w tym roku prośby te zostaną wysłuchane. Miasto zarezerwowało pieniądze na ten cel. W planach jest również budowa oświetlenia.


Mieszkańcy ulicy Brzegowej rozkładają ręce z bezradności. Od kilku już lat proszą o dokończenie budowy końcowego odcinka ich ulicy.
– Droga, przy której mieszkamy, to żużlówka. Kilka lat temu, kiedy Brzegowa była budowana, powiat świdnicki, który był wówczas właścicielem drogi, nie zrobił naszego odcinka, dlatego, że przez Strefę Ekonomiczną w Lublinie do mieszczącej się u nas bazy budowy obwodnicy Lublina jeździły ciężkie samochody. Obwodnica już dawno została oddana do użytku, a odcinek naszej drogi stale pozostaje dziurawy i nikt z tym nic nie robi. Od mniej więcej 3 lat miasto jest właścicielem tej drogi, ale nasi urzędnicy, zamiast dążyć do ukończenia budowy tegoż odcinka, ciągle nas zbywają, wymyślając różne powody swej niemocy – mówili jakiś czas temu mieszkańcy południowej części ul. Brzegowej.
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku żale mieszkańców Brzegowej zostaną wysłuchane – przynajmniej w części. W pierwszej kolejności miasto chce zainstalować tu oświetlenie. Przetarg na to zadanie jest już w trakcie rozstrzygania.
– Mimo że Brzegowa leży na pograniczu miasta, pamiętamy o jej mieszkańcach. Ostatnio ogłosiliśmy przetarg na wykonanie oświetlenia na całej długości ulicy – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Ale na tym nie koniec W najbliższej przyszłości miasto chce także wyremontować jej nawierzchnię asfaltem. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 450 tys. zł. Przetarg na to zadanie urzędnicy zechcą ogłosić jeszcze w lutym. Remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.
Na pokrycie nawierzchni asfaltem zarezerwowano w budżecie 450 tys. zł. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony w jeszcze w lutym. Remont ulicy powinien zakończyć się w tym roku. (w)