Będzie gdzie pogadać z sąsiadem

Na alejkach w sąsiedztwie bloku nr 36 przy ul. Droga Męczenników Majdanka z początkiem wiosny pojawią się ławeczki

Mieszkańcy poprosili radnego, radny prezydenta i się udało. W sąsiedztwie bloku nr 36 przy ul. Droga Męczenników Majdanka, wśród szpaleru drzew, z początkiem wiosny stanie kilka ławeczek.


– Sprawa tych ławeczek ma już wielomiesięczną historię, bo zainicjowana została na spotkaniu społeczności Bronowic z byłym już wojewodą Przemysławem Czarnkiem. Pod koniec spotkania w trakcie dyskusji zgłoszony został taki postulat, a ponieważ byli też na nim przedstawiciele Rady Dzielnicy Bronowice, to zyskał ich aprobatę i zapewnienie, że na pewno załatwią tę sprawę – przypomniał radny Stanisław Brzozowski w interpelacji skierowanej kilkanaście dni temu do prezydenta Lublina. – Nie wiadomo z jakich przyczyn, ale niestety do dzisiaj nic się odnośnie tej kwestii nie zmieniło.

Radny obrazowo nakreślił czemu właśnie tutaj ławeczki są tak potrzebne. „Niestety, nasze społeczeństwo się starzeje, a wiadomo starszy człowiek potrzebuje częściej odpoczywać. Jeszcze z jednego powodu warto je postawić. Otóż starsze pokolenie ma takie niedzisiejsze nawyki, że lubi na żywo, a nie przy pomocy telefonu komórkowego porozmawiać z przyjacielem lub sąsiadem. Może warto kontynuować tę tradycję? – uzasadnił S. Brzozowski.

Urzędnicy podzielili argumenty, że starszym osobom ławeczki w tym miejscu są niezbędne. – Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie w okresie wiosennym zleci ustawienie 3 ławek na w/w terenie – zapewnił w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Lublina, Artur Szymczyk. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here