Będzie koncert na pożegnanie lata

Szczegóły jeszcze nie są znane, ale pierwszy weekend września ma upłynąć w Świdniku pod znakiem imprez. Miasto, chcąc poniekąd wynagrodzić mieszkańcom spowodowaną pandemią dwuletnią przerwę w plenerowych imprezach masowych i odwołany kolejny raz z rzędu Air Festiwal, zorganizuje koncert na pożegnanie lata.

Temat na ostatniej sesji poruszył radny Andrzej Krupa (klub radnych burmistrza Waldemara Jaksona), który wspomniał, że wiceburmistrz Marcin Dmowski niedawno podzielił się w internecie z mieszkańcami informacją o organizacji takiego wydarzenia. Radny chciał wiedzieć, czy ustalono już jego termin i czy znane są jakieś szczegóły.

– Z racji tego, że pandemia jest w odwrocie i mamy nadzieję, że się to nie zmieni, planujemy z Miejskim Ośrodkiem Kultury sporo działań. Będzie wydarzenie, które spodobało się świdniczanom, czyli Noc Kultury. Zakładamy działania jeszcze szersze i większe niż w zeszłym roku. Planujemy też pewne działania dla młodzieży w parku „na wyspie” – mówił wiceburmistrz.

M. Dmowski przyznał także, że na początku września planowana jest impreza na pożegnanie lata, która ma zrekompensować mieszkańcom odwołany trzeci raz z rzędu Świdnik Air Festiwal.

– Planowaliśmy w tym roku Air Festiwal, ale nie wyszedł z racji zamknięcia przestrzeni powietrznej w związku z wojną na Ukrainie. Air Festiwal jest niemożliwy nie tylko w Świdniku; wszystkie pokazy w Polsce kolejny rok są skasowane – najpierw pandemia, a teraz wojna. Planujemy za to dla mieszkańców dwudniową imprezę na pożegnanie lata. To będzie najpewniej pierwszy weekend września (3-4.09), żeby była jeszcze dobra pogoda i aby jak najwięcej osób mogło skorzystać. Chcemy, żeby to były fajne koncerty dużych gwiazd. Szczegóły podamy w prasie i telewizji – mówił wiceburmistrz.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here