Będzie nowy mural

„Historia i współczesność: od Szkoły Pilotów LOPP do Aeroklubu Świdnik” – taki mural już wkrótce będzie zdobił ścianę budynku aeroklubu. Wykona go świdnicki artysta, Paweł Kasperek.


O nowym muralu, który powstanie już niebawem, na swoim profilu na Facebooku poinformował ostatnio burmistrz Waldemar Jakson. Malowidło ozdobi ścianę budynku świdnickiego aeroklubu i oczywiście będzie nawiązywać do lotniczych tradycji miasta.
– Paweł Kasperek zacznie prace jeszcze w tym miesiącu. Piękny projekt jest już niemal gotowy i dziś pokazuję go państwu – napisał burmistrz na Facebooku.
W mieście możemy znaleźć kilkanaście murali nawiązujących do przeszłości miasta. Pierwszy z nich, upamiętniający Świdnicki Lipiec, powstał kilka lat temu z inicjatywy P. Kasperka i Grzegorza Cela, syna Janiny Kuligowskiej-Cel, łączniczki z oddziału „Zapory”.
– Pomysł bardzo nam się spodobał, i tak powstała pierwsza grafika w ramach „Kadrów z Historii Świdnika” – wspomina Jakson.
Zdaniem burmistrza murale przypominają zdarzenia i postaci, z których mieszkańcy Świdnika mogą być dumni; które wyróżniają Świdnik i tworzą tożsamość mieszkańców.
– W ten sposób, spacerując ulicami, poznajemy historię naszego miasta – pisze burmistrz. (w)