Będzie nowy Sygnał?

Mieszkańcy Dziesiątej już trzeci rok czekają na remont boiska Sygnału przy ul. Zemborzyckiej. Ratusz ogłosił właśnie kolejny przetarg na jego wykonanie. Kolejny, gdyż we wcześniejszych wykonawcy życzyli sobie znacznie więcej niż przewidywało miasto.


Mowa o projekcie z Budżetu Obywatelskiego 2016 „Sygnał od nowa”. Pomysł na remont zaniedbanego stadionu spotkał się przed trzema laty ze sporym poparciem mieszkańców, głównie dzielnicy Dziesiąta. Na przebudowę płyty boiska i zaplecza głosowało ponad 5,6 tysiąca lublinian. Projekt przeszedł i został wyznaczony do realizacji. Przeznaczono nań kwotę blisko 1,5 mln zł.
Problem w tym, że projekt został mocno niedoszacowany – we wcześniej ogłoszonych przetargach potencjalni oferenci zażyczyli sobie minimum dwa razy tyle, ile chciało wydać miasto. Dotyczy to np. najtańszej propozycji z ostatniego, unieważnionego przetargu (ponad 2,8 mln zł).
W zakresie prac znajduje się nie tylko pełnowymiarowe boisko (110 na 61 metrów), ale siedziska od strony wschodniej, wiaty z ławkami dla rezerwowych i sztabu medycznego, tablice wyniku z czasem gry, ogrodzenie murawy, do tego aluminiowe bramki i piłkochwyty. Boisko ma mieć odwodnienie, oświetlenie, monitoring…
Miasto czeka na oferty do 18 sierpnia. Na realizację prac daje 110 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że boisko może zostać odnowione jeszcze w tym roku. BCH