Będzie paragraf na wiatę

Już niebawem oczekujący na przystanku pasażerowie będą mogli schronić się pod wiatą

O to, kiedy przy al. Jana Pawła II w Świdniku zostanie w końcu ustawiona wiata przystankowa pytał na ostatniej sesji radny Waldemar Białowąs. Jak zauważył, mieszkańcy od wielu miesięcy proszą o zadaszenie, a jak dotąd wciąż go nie ma, natomiast przy nowo budowanej Al. NSZZ Solidarność przystanki już stoją.


Mieszkańcy Świdnika chcieliby, aby na przystanku autobusowym przy al. Jana Pawła II (chodzi o pierwszy przystanek za rondem) ustawiono wiatę przystankową. Proszą o to już od wielu miesięcy, ale na razie bez skutku. O tej sprawie na ostatniej sesji rady miasta przypomniał radny Waldemar Białowąs (KO).

– Czy coś w tej kwestii wiadomo? Al. NSZZ Solidarność nie jest jeszcze otwarta, a tam przystanki autobusowe już stoją – mówił radny.

W. Białowąs pytał również o sprawę zgody na ustawienie wiaty, ponieważ al. Jana Pawła II nie jest ulicą miejską, a znajduje się w zarządzie GDDKiA.

Wiceburmistrz Marcin Dmowski zapewniał, że zadaszenie przystanku niebawem się pojawi.

– Zgoda jest już załatwiona. Pozostaje tylko kwestia finansowa. Na najbliższej sesji, która odbędzie się jeszcze w listopadzie, zabezpieczymy pieniądze na wiatę w odpowiednim paragrafie i jak tylko to się pojawi, będziemy mogli ją zamontować. Jeśli chodzi o al. Solidarności, to ona jest już na ukończeniu, a w zakresie prac przetargowych wykonawca miał wpisane również przystanki – wyjaśniał wiceburmistrz i przypomniał, że miasto stara się o przejęcie al. Jana Pawła II wraz z działkami pod drugą nitkę ulicy.

Radny Białowąs chciał wiedzieć, czy w ślad za przejęciem tych terenów pójdzie również rozbudowa, korkującej się w godzinach szczytu, ulicy.

– Oczywiście myślimy o tym, ale są też inne aspekty. Będziemy mogli m.in. zabezpieczyć las, aby zwierzęta nie wychodziły na ulicę i nie ginęły. To też olbrzymie tereny rozwojowe dla miasta i dobrze by było, gdyby miasto miało nad nimi zarząd. Ułatwi to np. temat budowania zjazdów dla przedsiębiorców, czy na osiedla. To kluczowy temat – wyjaśniał M. Dmowski. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here